[:ru]Нездорова звичка, яка заважає спортивному прогресу[:]

[:ru]Чимало людей займаються спортом і тренуються в тренажерному залі, щоб в недовгі терміни добитися видимих ​​і відчутних результатів. Однак буває, що начебто все правила дотримані, тренувальний план грамотно складений, калорії урізані – а прогрес йде дуже повільно або взагалі відсутній. У цій статті описана одна шкідлива звичка, яка вкрай перешкоджає прогресивним процесам в організмі і про яку багато хто навіть не замислюється.

Це – змінені циркадні ритми або режим сну-неспання.

Коли ви в останній раз лягали спати раніше 22.00? Швидше за все, в середній школі. Через нічне неспання сильно страждає здоров’я, з’являється нестача енергії навіть після 8-годинного сну. Не так важливо, скільки ви спите, як те, коли ви засинаєте.

Найнеймовірніше, що у вас є дивовижні біологічний годинник, який невтомно йде на задньому фоні і забезпечує внутрішнім системам структурну цілісність і ритм. В першу чергу це управляється впливом світла і виділенням двох основних гормонів (мелатонін і кортизол), в залежності від часу доби і інтенсивності світла. Природно спати, коли темно: при відсутності впливу світла виділяється мелатонін, який і змушує хотіти заснути.

Якщо ви працюєте під флуоресцентним світлом протягом дня або піддаєте очі випромінювання блакитного кольору вночі (будь-який електричний екран), ваші циркадні ритми легко змістяться на ніч. Це може призвести до негативних змін в імунній системі, вегетативної дисрегуляції, погіршення обміну речовин в тканинах і т.д. Відповідно, якщо ваш організм буде налаштований на «роботу» вночі, вдень йому буде хотітися спати, але при цьому мелатонін вироблятися не може – дивіться попередній абзац.

Як же виправити цю ситуацію?

1. Проводьте під сонцем хоча б по 20-30 хвилин в день. При цьому чим раніше, тим краще. Коли шкіра звикне, можна збільшувати цей час

2. Купіть блокатори синього кольору. Це окуляри з фільтром, які не пропускають синє випромінювання. Дослідження показали, що такі окуляри здатні збільшити вироблення мелатоніну приблизно на 60% всього за два тижні носіння. Пам’ятайте, що для ефекту потрібно їх носити 3-5 годин щодня ввечері.

3. Уникайте «зависання» в соцмережах вечорами За результатами досліджень, використання соцмереж протягом півгодини перед сном значно погіршує якість сну у людей молодого віку: недостатньо міцний або переривчастий сон, тривале засинання, відчуття розбитості вранці.

На закінчення наведемо цитату Кірка Парслі: «Якщо ви не готові рано прокинутися, щоб щось зробити, не варто пізно лягати, щоб це зробити. Якщо це досить важливо, ви в будь-якому випадку це зробите. Але хто підніметься на годину раніше, ніж звичайно, що подивитися телевізор перед початком дня? ».

Джерело: mir-hr.ru[:] РЕКЛАМА

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*